Laster Arrangementer

« Alle Arrangementer

  • Dette arrangement har allerede funnet sted.

Filharmoniens utendørskonsert (og sosialt!)

23 august kl 19:3021:00

Tradisjon tro (dette blir tredje året, tror vi?) åpner vi høstsemesteret med å dra sammen på Oslofilharmoniens gratiskonsert på Slottsplassen. Stemningen blir magisk når man kan sitte sammen i parken, spise skumgodteri og lytte til kjent og kjær musikk. I år er det dyktige Eldbjørg Hemsing og Kathleen O’Mara som er solister, og det hele dirigeres av Giedrė Šlekytė.
På programmet står blant annet Restless Oceans av Anna Clyne, Ungarsk dans no.4 av Brahms, og Strauss´ Beim Schlafengehen. Sistnevnte skrev Strauss helt på slutten av livet, og et av hans siste ønsker var at denne skulle urfremføres av norske Kirsten Flagstad. Ønsket ble oppfylt årets etter hans død i Royal Albert Hall.

Konserten begynner kl 20.30 og vi samles minst én time før for å skravle. Trykk gjerne «skal» i fb-arrangementet, så vi vet hvor mange vi skal handle inn snacks til:) Og inviter gjerne med deg en venn, kjæreste, bror, medstudent eller kollega!

Detaljer

Dato:
23 august
Tid
19:30–21:00

Sted

Slottsplassen