INTERPULS: Oslos festival for minimalistisk musikk

Snart braker Interpuls løs i Kulturkirken Jakob: med musikk i skjæringstidspunktet mellom klassisk, samtidsmusikk og pop. En festivalopplevelse helt utenom det vanlige, med popcornservering, åpen bar og levende lys.

Fredag 24. februar: Hvilepuls

Sted: Kulturkirken Jacob
Tid: dørene åpner 19.30, konserten starter 20.00.
Varighet: ca 1t 30 min.
Musikk av: Philip Glass, Arvo Pärt, Robert Honstein, Uno Vesje, Bryce Dessner og Peteris Vasks.

Senk pulsen på Interpuls! Sett deg godt til rette, føl deg som hjemme og opplev levende, vakker, minimalistisk og ny musikk i en avslappet stemning. Med levende lys, puter, tepper, og sofaer omgjøres Jakobskirken til en oase av ro med musikk fra noen av landets fremste klassiske utøvere.
Mer om konserten her: x
Billett kjøpes her med promokode tilsendt alle våre medlemmer på e-post: x

Lørdag 25. februar: Popcorn & Minimalisme
Sted: Kulturkirken Jakob
Tid: dørene åpner 17.30, konserten starter 18.00.
Varighet: 270 min.
Musikk av: Philip Glass, Caroline Shaw, John Adams, Steve Reich, Max Richter, Peteris Vasks, Anna Berg, David Hveem og Solveig Sørbø

Gjennom en helaften i Jakobskirken spekket med ny og fengslende klassisk musikk serveres vi 6 korte konsert-pulser med det beste fra minimalismens verden – og litt til. Popcorn, minimalisme, ny musikk, videokunst, lydkunst, poesi, dans og åpen bar.


Se fullstendig program her: x
Billett kjøpes her med promokode tilsendt alle våre medlemmer på e-post: x

Sees i Kulturkirken Jakob!


Publisert